З початком геноцидної війни рф  проти України 24 лютого 2022 багато малих підприємств отримали проблеми з енергопостачанням. Тому такі підприємства  захотіли встановити собі власну  аварійну сонячну електростанцію яка б була  економічно доцільною  навіть без "зеленого" тарифу.  Ми підготували таке  рішення, встановлення сонячної електростанції (СЕС) потужністю до  2 кВт з одним  мікроінвертором. Орієнтовний термін окупності такої СЕС до 2ох років для тарифу 5 грн/квт для  підприємств.
 
  
 
 ЩО ТАКЕ МІКРОІНВЕРТОР?

Сонячний мікроінвертор, або просто мікроінвертор – пристрій, що використовується для побудови сонячних електростанцій (СЕС). Перетворює електроенергію постійного струму (DC), згенеровану сонячною панеллю, в електроенергію змінного струму (АС). На відміну від розповсюджених центральних інверторів (або моноінверторів), що працюють із великою кількістю панелей, з’єднаних послідовно, наш  мікроінвертор працює з чотирма панелями.   В той же час, виходи змінного струму мікроінверторів можуть бути об’єднані між собою для формування необхідної вихідної потужності і підключення до мережі загального користування. 

Основною перевагою такої схеми є те, що сонячні панелі електрично ізольовані між собою. Тобто, кожна панель працює незалежно від інших. Така схема побудови сонячної електростанції дозволяє уникнути загального зменшення згенерованої електроенергії всім  масивом сонячних панелей при частковому затінені,  засміченні чи засніжені однієї з панелей. Також не впливає на роботу інших панелей  вихід із ладу або деградація однієї з панелей. Мікроінвертор збирає оптимальну кількість електроенергії з під’єднаних до нього сонячних панелей, забезпечуючи максимальний  показник PPT (MPPT).

Проста схема побудови, низький комутаційний струм, зручне нарощування потужності системи  та додаткова безпека також є перевагами використання мікроінверторної технології при побудові сонячних електростанцій.

Простота схеми полягає насамперед в простоті під’єднання до мережі. Сам мікроінвертор кріпиться між сонячними панелями і дахом, а до розподільчого щита будинку підходить вже звичайний кабель змінного струму. При нашій потужності до  2Квт  сонячної електростанції   таку схему можна вмикати безспосередньо в розетку або через Автоматичний вимикач.

Системи на мікроінверторах позбавлені високої напруги постійного струму, що присутні в системах з моноінверами. В останніх, сонячні панелі з’єднуються послідовно в групи для досягнення високої напруги (400-1000В DC), що спричиняє НЕБЕЗПЕКУ для життя та здоров'я під час монтажу та експлуатації. В мікроінверторах найбільша напруга постійного струму, це напруга на вихідних виводах сонячної панелі – 30-60В DC, яка не становить небезпеки для життя. Тож мікроінвертори безпечніші в порівнянні з небезпечними моноінверторами.

Мікроінвертор здебільшого має більший термін експлуатації, ніж центральний інвертор, який потребує заміни протягом терміну експлуатації сонячних батарей. 

Модуль моніторингу збирає дані та надає точний аналіз роботи кожного мікроінвертора та кожної сонячної панелі  у вашій сонячній електростанції. Дає можливість у режимі реального часу бачити усі необхідні характеристики роботи обладнання та формує статистику за вибраний період.  

Дистанційний контроль через Інтернет  кожної панелі дозволяє відслідковувати деградацію і працездатність  окремо кожної  панелі. Це суттєво спрощує пошук несправних фотомодулів і дозволяє бути впевненим в надійній роботі вашої сонячної електростанції.

Оскільки мікроінвертори працюють по технології ON-GRID (лише з мережею) , на них можна будувати як приватні сонячні електростанції , так і промислові СЕС для генерації електроенергії і подальшого продажу по “зеленому” тарифу.  Ці інвертори можуть працювати в парі з будь-яким іншим мережевим інвертором, навіть з моноінверторами. Установка мікроінвертора в існуючу сонячну електростанцію ніяким чином не погіршує роботу інших пристроїв. Навпаки, додавши мікроінвертор до існуючої системи, можна збільшити її потужність. Інколи трапляється ситуація, коли обмежена площа даху не дозволяє розмістити велику групу панелей для моноінвертора. В таких випадках допоможуть мікроінвертори, для котрих  потрібно місця лише для однієї, двох або чотирьох панелей.

 

Потужність одного мікроінвертора може коливатись від 150 Ват до 3 кіловат потужності панелей,  оптимальними ми вважаємо 1200-2000 ват,   послідовно можна включати мікроінвертори до 5 шт на одну  фазу  220В. Отже, потрібна потужність СЕС  легко маштабується додачею мікроінверторів включених як послідовно так і паралельно-пофазно. В цілому, набрати СЕС до 30 кіловат по такій схемі досить легко.

1) WVC-300 recommend: 1pcs 250W-320W solar panel, Vmp>30v, Voc<50v;
2) WVC 350 recommend: 1pcs 250W-350W solar panel, Vmp>30v, Voc<50v;
3) WVC-600 recommend: 2pcs 250W-320W solar panel, Vmp>30v, Voc<50v;
4) WVC-700 recommend: 2pcs 250W-350W solar panel, Vmp>30v, Voc<50v;
5) WVC 1200 recommend: 4pcs 250W-320W solar panel, Vmp> 30v, Voc<50v;
6) WVC 1400 recommend: 4pcs 250W-350W solar panel, Vmp> 30v, Voc<50v.

 

 

Для безкоштовної енергетичної консультації та розміщення замовлення на  Сонячну електростанцію на мікроінверторах умов поставки,  оплати,  монтажу, гарантійного і післягарантійного обслуговування  звертайтесь до Нас  http://hho.org.ua/index.php/about